Instalacje centralnego odkurzacza

Kompletny system centralnego odkurzania składa się z następujących elementów:

  • Jednostki centralnej (odkurzacza), który jest instalowany na stałe w wybranym pomieszczeniu gospodarczym (np. strych, piwnica, garaż);
  • Systemu instalacji rur ssących PCV montowanych w ścianach lub podłogach, które łączą gniazda ssące z jednostką centralną;
  • Gniazd ssących/automatycznych szufelek, do których bezpośrednio podłączany jest elastyczny wąż;
  • Szeregu akcesoriów do sprzątania, które są kompatybilne z elastycznym wężem i umożliwiają wygodne i bezproblemowe odkurzanie różnych powierzchni podłogowych, mebli, firan, ścian. Odkurzanie rozpoczynamy poprzez podłączenie węża do wybranego gniazda ssącego, następnie uruchomiona zostaje jednostka centralna odkurzacza. Wszelkie zanieczyszczenia i kurz są zasysane i przenoszone bezpośrednio poprzez instalację rur PCV do jednostki centralnej, gdzie kurz osadza się w pojemniku, a oczyszczone przez system filtracji powietrze wydalane jest na zewnątrz budynku.

Dlaczego warto zainstalować system centralnego odkurzania:

  • Bardzo duża siła ssąca wszystkich jednostek centralnych to niezaprzeczalny atut . Aby sprzątanie było w pełni komfortowe siła ta może być w każdej chwili regulowana. Dzięki temu zawsze dopasują Państwo parametry odkurzacza do aktualnych potrzeb.
  • Poobijane meble, wyrwane gniazdka elektryczne straszące sterczącymi przewodami, odbity lakier na samochodzie… Oto częsty widok po sprzątaniu tradycyjnym odkurzaczem. System centralnego odkurzania to idealne lekarstwo na te problemy.
  • Dobierane przez nas jednostki centralne to jedne z najcichszych odkurzaczy centralnych na rynku . Co ważniejsze – wszystkie końcówki ssące są zaprojektowane z myślą o generowaniu jak najmniejszego hałasu. Wszystko po to, abyście mogli Państwo bez zakłóceń cieszyć się czasem spędzanym w domu.
  • Cząsteczki kurzu, roztocza, pyłki zostaną całkowicie usunięte z pomieszczeń. Oddychajcie w swoim domu pełną piersią bez obaw o zdrowie rodziny. System centralnego odkurzania jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików.